akwarium do odchowu narybku
grz3chu - 30.01.2010 18:29
" />witam mam takie jedno pytanie a mianowicie jakie akwarium było by najlepsze do odchowu narybku skalarów i gurami dwuplamych. jaki litraż byłby najlepszy,jaki filtr, podłoże i może jakieś roślinki.
Adamon - 30.01.2010 18:32
" />Podłoże nie może być, bo może zasypać małe rybki;) Ja polecam 30-50l
P.S. Masz Skalary z Gurami?
perfect - 30.01.2010 18:35
" />Z racji, że młodych skalarów jest spora ilość, to akwarium powinno mieć według mnie 60cm, żeby młode jak podrosną nie musiały się zbytnio męczyć. Woda powinna być dojrzała i powinna pochodzić z głównego zbiornika, kiedy nastąpi przetransportowanie młodych. Jako podłoże świetnie sprawdzi się piasek, bądź drobnoziarnisty żwirek. Co do roślin i sprzętu nie będę się wypowiadał.
Niby dlaczego ma nie byc podłoża, skoro usiedlają się w nim bakterje nitryfikacyjne?? Mógłbyś mi to uzasadnić?? Młodych nic nie "przysypie", ponieważ podłoże daje się przed zalaniem akwarium..........
Adamon - 30.01.2010 19:19
" />Nawet mała szczelina lub kamyczek może być śmiertelną pułapką dla narybku;p Słowa któregoś z modów...
perfect - 30.01.2010 19:59
" />Jeżeli mówimy o larwach to oczywiście ale nikt larw nie przeławia do osobnego akwarium. Piasek, bądź drobnoziarnisty żwirek
grz3chu - 30.01.2010 20:23
" />a co z filtrem i napowietrzeniem bo tam tez ikra będzie.
perfect - 30.01.2010 20:33
" />Co do filtra, to moę Ci polecić taki: http://www.kirysek.pl/aqua-szut-zewnetr ... 0c19b72dc7 Mój znajomy używał/używa tego filtra i jest zadowolony. Ma go w akwarium o pojemności 54 litry. Ponieważ małych może być sporo, to poleciłbym brzęczyk/napowietrzacz jako źródło dostarczania tlenu.
Proszę inne osoby o wypowiedź, ponieważ rośliny nie są moja mocną stroną.
edie21 - 02.02.2010 21:32
" />nie oriętuję się jak jest z tymi gatynkami ale te młodziaki jakie mi się trafiają,lubią odpoczywać na dnie. sporo młodzików odpada więc bez dna można łatwiej usówać padlinki oraz stary pokarm by nie skisł. zacznę może od potrzeb nowowyklutych "pisklaków" czy "noworodków". bez drobnego żwirku czy piasku młodziaki łatwiej znajdują pokarm. niekiedy osad powstający na dnie zatyka skrzela młodzików i dusi je. z tych powodów ja osobiście nie daję dna do kotników ale czyszczę żyletką do czysta. co innego duże kamyki. może nie odrazu głazy ale kilka takich 4-5cm chronią je przed silnym prądem. dają poczucie schronienia i ukrycia. tworzy się też miejsce dla tych dobrych bakteryjek. co do roślinek to anubias ma dużo drobnych listków i gęsto obsadzonych. wolno rośnie i raczej ciężko jest go zjeść. można się pod nimi schować lub na nich położyć. co innego moczarka kanadyjska. jest pyszna. ale za to ma dużo więcej i dużo drobniejszych listeczków. sporo odpadków się na niej zmieści. jakieś resztki pokarmu i inny latający "kurz". jest gdzie pobuszować. może to i szybko, wysoko rośnie ale za to też szybko gnije. pewnie to tylko moje wrażenie ale u mnie to długo nie rośnie a raczej często się samo odmładza, puszczając co raż świerze pędy, podczas gdy dół już się niemal zozpływa.
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plprzeloty.htw.pl
|