Caridina cf. babaulti
Grzesiek - 18.07.2009 11:34
" />Caridina cf. babaulti
Jedna z najprostszych w hodowli krewetek słodkowodnych. Przybierająca jak żadne inne wiele odmian barwnych.
Pochodzenie: Indie Dopuszczalne parametry wody: Temp. 20 - 25 st. C, Woda średnio twarda, pH 6,8-7,2
Dymorfizm płciowy: Samce ok. 3,5 cm, samice do 4 cm i są bardziej rozbudowane (masywniejsze).
Zbiornik: (Jak w przypadku Red Cherry, a więc): Akwarium nie musi być duże, 20-25 litrów wystarczą dla hodowli 8-10sztuk. Podłoże drobnoziarniste lub piasek. Warto zaopatrzyć się w gęste mchy i drobnolistne roślinki miejscami bardzo gęsto obsadzone.
Pożywienie: Ich naturalnym składnikiem diety jest pokarm pochodzenia roślinnego głównie glony. Jeżeli akwarium jest wolne od glonów powinniśmy dokarmiać nasze krewetki pokarmem z dodatkiem spiruliny. Można również od czasu do czasu podawać mrożonki w postaci cyklopu czy artemii.
Rozmnażanie: C. babaulti nosi jajeczka przez 3-4 tygodnie, które są bardzo malutkie, młode krewetki osiągają mikroskopijne rozmiary i są trudne do wykarmienia. To tyle jeżeli chodzi o podręczniki... z doświadczenia mogę powiedzieć, że młode osiagają rozmiary identyczne jak w przypadku Red Cherry i nie miałem najmniejszego problemu z wykarmieniem pierwszych młodych krewetek.
A oto kilka odmian barwnych krewetek Caridina cr. babaulti
źródło zdjęć: http://crusta10.de/
mszt - 06.09.2009 20:01
" />To naprawdę fascynujące krewetki. Kilka miesięcy temu dostałam trochę, są w różnych odcieniach brązu:
ale jedna postanowiła, że to jej nie wystarczy i postanowiła być czarna
Wczoraj dostałam następną partię, z innego źródła, dawczyni mówi, że u niej w akwarium były oprócz brązowych również zielone, niebieskie i żółte. Mam nadzieję, że mnie się też trafiło trochę takich różnokolorowych, ale na razie trudno stwierdzić, bo jeszcze są blade. Pewnie za dzień-dwa odzyskają kolorki.
Jeśli ktoś zamierza kupić babaulti, to warto upewnić się, że są naprawdę z zaufanego źródła, bo czasami jako babaulti sa sprzedawane dzikie heteropody, które są do nich dość podobne. Ważna rzecz - babaulti w stresie przybierają niebieskawy odcień, to może być pomocne w odróżnianiu ich od "dzikusów", które po prostu bledną.
mszt - 24.11.2009 21:02
" />Ta mieszka w czarnych wodach AS, 100% demineralki.
Jak się dobrze przyjrzeć, to z tyłu widać młodą, niedawno wyklutą (ale już podrośniętą).
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plprzeloty.htw.pl
|