ďťż
Mount Power
 
Picture

Pokrewne:

Cytat:

egzamin gimnazjalny z angielskiego





ralph - 12.10.2008 13:10
" />wie ktoś coś o tym że ten egzamin ma sie nie liczyć do punktów do liceum usłyszałem od kolegi i koleżanki że jakiś czas temu w telewizji mówili to prawda? A że jest ten egzamin tylko po to aby zmotywować uczniów do pracy coś o tym wiecie? napiszcie kto z was jest w 3 gimnazjum




Metan - 12.10.2008 19:01
" />Mnie na szczęście to ominęło. Jak dobrze się orientuje to wprowadzili to w tym roku. Dopytam się kolegów może jutro w szkole to najwyżej jak się czegoś dowiem to napiszę.



ralph - 13.10.2008 06:30
" />ja mam już jak znajde z powrotem tego linka to wrzuce
mam!:
Egzamin gimnazjalny staje się powoli małą maturą. W tym roku szkolnym będzie trwał aż trzy dni. Oprócz części humanistycznej i matematyczno-przyrodniczej gimnazjaliści zdawać będą język obcy. Nie będzie on jednak liczył się podczas rekrutacji do liceum.

Uczniowie i ich rodzice są zaskoczeni takim podejściem do nowego egzaminu. - Po co wprowadzać egzamin, który jest nieważny, czyli właściwie niepotrzebny? - pytają.

- Decyzja ministerstwa jest taka, by egzamin językowy nie był w tym roku brany pod uwagę w procesie rekrutacji do szkoły ponadgimnazjalnej - wyjaśniła ‼Kurierowi” Bożena Skomorowska z Biura Prasowego Ministerstwa Edukacji Narodowej. - Liczba punktów, jaką uczeń osiągnie na tym egzaminie, pomoże jednak w przydzieleniu go do klasy na odpowiednim poziomie zaawansowania.
Taka interpretacja przepisów ma obowiązywać przez następne dwa lata, czyli do 2012 r. Dlaczego? - To jest pierwszy egzamin i dlatego ministerstwo zadecydowało, by nie był on jeszcze objęty rekrutacyjnym rygorem - odpowiedziała B. Skomorowska.
Zdaniem Ewy Dobrzyckiej, dyrektor Gimnazjum nr 6 w Szczecinie, pomysł jest o tyle dobry, że największym problemem szkół jest brak językowców. - Najwięcej próśb do kuratorium o zatrudnienie nauczycieli bez kwalifikacji dotyczy dziś języków obcych. Być może nauczyciele, którzy zdobywają kwalifikacje z języka, za dwa-trzy lata będą je mieli i z czasem ten brak językowców się wyrówna. W naszej szkole jest nauczycielka, która uczy chemii i języka angielskiego - mówi dyrektor E. Dobrzycka.

Próbny egzamin z języka obcego odbędzie się już za trzy tygodnie, choć próbę pozostałych dwóch części zaplanowano na styczeń. Egzamin gimnazjalny odbędzie się 22, 23 i 24 kwietnia. Ostatniego dnia będzie część językowa, która - podobnie jak pozostałe - sprawdzi umiejętności pisemne. Gimnazjaliści mogą zdawać jeden z sześciu języków: angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski lub włoski. Pod warunkiem, że jest to język obowiązkowy, na naukę którego szkoła przeznacza co najmniej trzy godziny tygodniowo. Część językowa trwać będzie 90 minut, czyli o pół godziny krócej niż pozostałe. Osoby z trudnościami i dysfunkcjami mogą liczyć na wydłużenie czasu o 30 minut. Finaliści i laureaci językowych olimpiad i konkursów przedmiotowych o zasięgu wojewódzkim są zwolnieni z egzaminu.

Czy egzamin gimnazjalny może jeszcze zostać rozszerzony o nową część?
- Raczej nie, ponieważ jego założeniem było sprawdzenie wiedzy i umiejętności ze wszystkich dziedzin, których są objęte programem gimnazjum. A w tej chwili te trzy części już je wyczerpują - powiedział nam Tadeusz Mosiek, starszy specjalista Wydziału Egzaminów Gimnazjalnych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

Elżbieta KUBERA



Lukas - 20.02.2009 19:08
" />A ja piszę z hiszpańskiego <<




wielkopletw - 20.02.2009 19:10
" />a ja z Francuskiego



Maa - 23.02.2009 19:43
" />Ja jestem w 2 gim i pisałem próbny z angielskiego i był nawet łatwy
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • przeloty.htw.pl