Jaki cichy napowietrzacz i kamień
swierzak - 21.09.2010 13:05
" />Chcę nabyć jakiś cichy napowietrzać, bo ten co ostatnio mam pracuje jak odkurzacz. Interesuje mnie jak najcichszy, do tego kamień. Ten co kupiłem wypuszcza strasznie duże bąble, czu musi być o większej średnicy kamień by puszczał małe bąbelki drobne? Czy może po prostu trzeba kupić regulowany plastikowy z pokrętłem, zwiększającym lub zmiejszającym iloś powietrza? Co sądzicie o pompce membranowej firmy ompa SCHEGO Optimal ? Czy cichsze są te z tetry?
szczupak3_1967 - 21.09.2010 13:18
" />Po co napowietrzacz?? W akwarium wystaczy że jest ruch tafli wody A te z tetry są cihe - kuzyn ma tetratec aps100
e_gregor - 21.09.2010 13:37
" />Najcichszy jest brak napowietrzacza. Ruch wody wystarczy.
3promile - 21.09.2010 13:40
" />Ja na wszelki wypadek mam napowietrzacz pod zasilaczem UPS, bo filtry na UPS dają radę jedynie przez godzinę. W mojej dzielnicy infrastruktura energetyczna nie nadąża za budowlaną i przerwy w dostawach prądu są nie takie rzadkie. Z tanich polecam Tetrę, z drogich Eheim.
janusz - 21.09.2010 13:41
" /> ">Najcichszy jest brak napowietrzacza. Ruch wody wystarczy.
Dodam jeszcze ,że duże natlenianie wiąże się z większą utratą co2 w wodzie akwarium ,bo cząsteczki tlenu wytrącają z wody co2.Natleniamy tylko przy zgaszonym świetle,najlepiej w nocy.
3promile - 21.09.2010 13:51
" />Ech, Janusz, czasem lepiej dwa razy pomyśleć, niż raz naklikać. Napisz proszę, w jaki sposób
">cząsteczki tlenu wytrącają z wody co2 ?
janusz - 21.09.2010 14:06
" /> ">Ech, Janusz, czasem lepiej dwa razy pomyśleć, niż raz naklikać. Napisz proszę, w jaki sposób cząsteczki tlenu wytrącają z wody co2 ? A czego to kolega niee rozumie. Przecież to proste wprowadzanie do wody powietrza przez natlenianie powoduje wytrącanie z wody dwutlenku węgla,przecież to oczywiste. Robisz mi kolejną uwagę ,jako przyjaciel na forum nie powinieneś tego robić w taki sposób. A o tym wystarczy tylko poczytać.
Edit:
Weź i to sobie przeczytaj ok i koniec tematu bo ja nie mam zamiaru niczego udowadniać. http://akwadar.w.interia.pl/param_wody.html
3promile - 21.09.2010 14:28
" />Kolega nie rozumie, ponieważ jako przyjaciel radze nie mącić userom w głowach.
">wprowadzanie do wody powietrza przez natlenianie powoduje wytrącanie z wody dwutlenku węgla,przecież to oczywiste. a wcześniej
">cząsteczki tlenu wytrącają z wody co2
Powietrze czy tlen? Zdecyduj się, proszę.
">No to ja uważam, że masz za słabe oświetlenie ,sugeruje raczej 865,a nawet 965 i jeszcze jedną świetlówkę. A po chwili
">Glony powstają nie od słabego czy też silnego oświetlenia Za mało czy nie za mało? Zdecyduj się, proszę.
Janusz, ja się czepiam - po prostu uważam, że trzeba mieć praktyczną wiedzę i być konsekwentnym w udzielaniu porad. Nie ma w tym nic osobistego.
PS. jestem przyjacielem forum, a nie przyjacielem pojedynczych userów piszących, delikatnie rzecz ujmując, głupstwa.
Regus - 21.09.2010 14:40
" />Ja w swoim 240l baniaku mam niestety napowietrzacz ponieważ ruch wody spowodowany deszczownicą jest chyba niewystarczający , zawsze po wyłączeniu nad ranem wszystkie ryby pływają pod taflą wody , więc napowietrzacz jest dość głośny , głośniejszy niż mój kubełlek chciałbym sie tego pozbyć ale dla dobra ryb muszę to dziadostwo mieć włączone .
swierzak - 21.09.2010 14:46
" />Napowietrzacz jest potrzebny, nie każdy ma akwarium typu holenderskie z mnóstwem roślin, w upalne dni też sie przydaje a i po leczeniu. A co do tych drobny bąbelków nikt się nie wypowie? Napowietrzacz ten od tetry ponoć chwalą membranowy.
3promile - 21.09.2010 14:52
" />To nie tak. Natlenianie wody przez ruch tafli jest dużo bardziej efektywne, niż przez bąbelki z napowietrzacza - wystarczy porównać powierzchnię tafli wody w baniaku z powierzchnią wszystkich "kulek" wydostających się z kostki. To samo dotyczy chłodzenia wody i utleniania medykamentów. Mimo wszystko uważam, ze warto go mieć w zapasie z powodów, które opisałem powyżej. Do Regusa: Jaki masz filtr?
janusz - 21.09.2010 15:59
" /> ">Kolega nie rozumie, ponieważ jako przyjaciel radze nie mącić userom w głowach.
wprowadzanie do wody powietrza przez natlenianie powoduje wytrącanie z wody dwutlenku węgla,przecież to oczywiste. a wcześniej
">cząsteczki tlenu wytrącają z wody co2
Powietrze czy tlen? Zdecyduj się, proszę. Ode mnie. Dobra ,ale to nie jest żadna sprzeczka,ale........ Odpowiadając na pierwsze twoje pytanie,a przytoczyłeś dwa moje cytaty,abym się zdecydował czy powietrze czy tlen? Otóż dla twojej wiadomości i może z korzyścią dla innych,oczywiście nie obrażając nikogo ,bo być może wszyscy o tym wiedzą ze szkoły podstawowej, powiem ,że o dziwo w powietrzu jest tlen ,kurcze może o tym nie wiedziałeś ale on jest .Jeśli nie wierzysz to poczytaj sobie tutaj: http://greenworld.serwus.pl/powietrze.htm Przecież wiadomo ,że poprzez natlenianie wprowadzamy do wody powietrze ,w którym jest aż 21% tlenu i właśnie ten tlen wytrąca cząsteczki co2.
">No to ja uważam, że masz za słabe oświetlenie ,sugeruje raczej 865,a nawet 965 i jeszcze jedną świetlówkę. A po chwili
">Glony powstają nie od słabego czy też silnego oświetlenia Za mało czy nie za mało? Zdecyduj się, proszę. Ode mnie. Jeśli chodzi natomiast o oświetlenie .Nie mogę ,po prostu opadają mi ręce gdy czytam takie bzdety.Przytoczyłeś tu moje też dwa cytaty i to z innego tematu i o co innego chodziło autorowi pytania.Ten pierwszy pyta się o natlenianie,a drugi ma problem z glonami.Uważam ,że chcesz błysnąć tylko ci nie wychodzi i szukasz argumentów.Po za tym w dalszej części drugiego cytatu dokańczając go ,bo ty nie wiem dlaczego tego całego nie przytoczyłeś jest napisane,że i tu jest przecinek,"tylko od zachwiania równowagi biologicznej w akwarium."Jeśli coś cytujesz to całość ,a nie wyrywek tekstu.
Janusz, ja się czepiam - po prostu uważam, że trzeba mieć praktyczną wiedzę i być konsekwentnym w udzielaniu porad. Nie ma w tym nic osobistego. Ode mnie. Teraz jeśli chodzi o praktyczną wiedzę,no to uważam ,że mam i to o niebo większą niż teorię i jeśli się na czymś opieram, to tylko na własnym,podkreślam na własnym doświadczeniu. Naprawdę jest to zbyt głupia uwaga jak na kogoś takiego jak ty,sorki.
PS. jestem przyjacielem forum, a nie przyjacielem pojedynczych userów piszących, delikatnie rzecz ujmując, głupstwa. Ode mnie. Jeśli ja piszę głupstwa ,to jak nazwać twoje zachowanie i pisanie,czy to nie jest głupstwo co piszesz? Piszesz ogólnie ,że piszę bzdury,bo tylko tak można to zinterpretować oraz o słabej mojej praktyce. Zastanów się Należę do tej grupy ludzi i za takiego człowieka sie uważam,którzy jeśli się pomylą lub nie maja racji przyznają się do tego i jeszcze żeby było dziwniej przepraszają za to. No tu tego jednak nie mogę zrobić .
3promile - 21.09.2010 16:26
" />Nie piszę ogólnie - jedynie cytuję twoje wzajemnie sprzeczne wypowiedzi, Proponuję ograniczyć porady - ktoś, kto nie odróżnia Ra od temperatury barwowej i tlenu od powietrza powinien się jeszcze wiele nauczyć. EOT.
e_gregor - 21.09.2010 16:28
" />Ja też miałem wątpliwości co do wyłączenia napowietrzania w filtrze. W końcu się przełamałem. Pomimo przerybienia i roślin (w nocy zużywających tlen) ryby nigdy nie dusiły się. A jeśli wam rano zawsze pływają przy tafli... oduczcie je karmienia rano to i przestaną pływać przy tafli
Co do wprowadzania bąbelków powietrza. W atmosferze CO2 jest mało. W wodzie jeśli go podajemy dwutlenek węgla to powinno go być sporo. Tutaj chyba w odwrotną stronę do napowietrzania następuje przekazywanie CO2 z wody do powietrza.
Ponóry_Żniwiasz - 21.09.2010 18:23
" />Mój filtr świetnie napowietrza dosłownie pyłem z powietrza, ale też z tego zrezygnowałem bo mi się po prostu nie podobało. Wyjąłem całą rurkę wylotową filtra i teraz pełnym strumieniem "dmucha" on wodą w górę. Wygląda to jak taka pojedyncza deszczownia, które niektórzy umieszczają pod lustrem wody.
Efekt - woda faluje przy tym się napowietrzając, a do tego wreszcie mam taką cyrkulację jaką chciałem, woda nie krąży wściekle dookoła akwarium "zdmuchując" ryby i czyniąc zamęt. Podobnie wcześniejsze różne układy filtra powodowały zasysanie wgłębki która u mnie pływa na powierzchni, jej kawałki wplątywały się w liście innych roślin i zatykały szczeliny wlotowe filtra. Teraz "wulkan" z wody odpycha wgłębkę od filtra, jednocześnie jej nie wciągając pod wodę.
Regus - 21.09.2010 18:26
" />3promile........Jakaś Hińszczyzna z allegro z lampą uv i deszczownicą 3 koszena 3 rodzaje wkładów i 4 gąbki do tego niby 1400l/h ma moc przerobową , jak na razie daje radę , woda kryształek .
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plprzeloty.htw.pl
|
|