ďťż
Mount Power
 
Picture

Pokrewne:

Cytat:

Kiryśniki czarnoplame - rozmnażanie





arti32 - 30.11.2009 23:51
" />Witam
Posiadam pakę kiryśników czarnoplamych mam je około 4-5 miesięcy mają około 5-7 cm długości.
Zaobserwowałem dość agresywne zachowanie samca wobec samicy i innych ryb. Samica zaokrągliła się troszkę, myślałem że może szykują się do złożenia ikry. Wydawało mi się przez chwilę że samiec zaczyna robić pianę ze śliny. Przygotowałem podstawek zielony odwrócony imitujący liść, podniosłem temperaturę o 2 stopnie, obfitsze karmienie, podmieniłem 1/3 wody, nawet podłączyłem deszczownice co by porę deszczową udawała. Minął miesiąc z hakiem i nic jednak się nie dzieje, samiec nie robi już piany. Jedynie gania samicę, jak ja zobaczy to dość szybko ją pogoni, aż ona się schowa w liściach. Samiec ma już wykształcone poronienie przedniej płetwy w kolorze czerwonym, co by mogło świadczyć o osiągnięciu dojrzałości.

W jakim wieku owe rybki osiągają zdolność rozmnażania się ?




lukasz1992 - 01.12.2009 06:18
" />Rozmnażanie
W akwarium tarliskowym woda powinna mieć temperaturę około 24 C oraz odczyn bliski obojętnemu. Samiec buduje gniazdo z piany pod dużymi liśćmi pływających roślin bagiennych. W warunkach akwariowych liście te mogą zostać zastąpione odwróconym do góry spodem plastikowym talerzykiem odpowiednio umocowanym. Duża samica może złożyć nawet do 800-1000 jaj, które następnie przenosi do gniazda. Następnie odławiamy samicę, a ikrą opiekuje się samiec. Po około 3-5 dniach młode zaczynają się wylęgać. Po kolejnych 48 godzinach zaczynają pływać w celu znalezienia pokarmu. Początkowo młode najlepiej karmić larwami solowca, ale zjadają również starty na pył suchy pokarm.

superakwarium.pl



arti32 - 01.12.2009 07:31
" />Ten opis rozmnażania akurat znam, właśnie stosowałem sie do niego i nic nie wyszło.
Kiedyś maiłem w pracy duze akwarium w duzą samicę kiryśnika około 17 cm i samca troszkę mniejszego około 13cm. Samiec latał jak głupi zbudował gniazdo, samica złożyła ikrę. Niestety nie miałem mozliwości odsadzenia ich w iny zbiornik i ikra była porozrzucana po całym akwarium. Samiec był ciagle niepokojony przez kręcących sie ludzi w pomieszczeniu i ze strachu rozwalał gniazdo, stado brzanek sumatrzańskich pływające w tym zbiorniku skutecznie wyczyściły akwarium z ikry.
Pytam bardziej o to jaki musza osiagnac wiek aby mogły złożyć ikrę.
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • przeloty.htw.pl