ďťż
Mount Power
 
Picture

Pokrewne:

Cytat:

Wymiana podłoża





wojtek_nc - 13.10.2009 12:27
" />Witam! Planuje wymienic biały żwir na czarny. Moje pytanie brzmi: czy jak wymienię żwir wleje tę samą wodę tak około 50% to muszę wtedy czekac 3 tygodnie żeby akwarium dojrzało czy nie? Planowałem pod warstwę żwiru dac ziemię ogrodową, waszym zdaniem jest to dobry pomysł, czy lepiej jest kupic jakiś substrat akwarystyczny??




ksys24 - 13.10.2009 12:33
" />Przelej jak największą ilość wody jaką ci się uda wydobyć z akwa (możesz użyć do tego filtr wewnętrzny z nałożonym wężem). Tak jak przy podmianie jeśli dolejesz odstaną wodę nic złego nie powinno się stać. Jeśli chodzi o ziemie to już wyższa szkoła jazdy bo taki LT jest złożony z dość delikatnego podłoża.



Atreyu - 13.10.2009 12:35
" />Po kolei:

Jak czarny żwir to bazalt.

Czas dojrzewania. Pod warunkiem że podczas restartu filtr będzie dalej działał w tej samej wodzie i broń Boże go czyścić w kranówce w międzyczasie. Wody najlepiej więcej niż 50%, im więcej tym lepiej. Reszta wody musi być koniecznie odstana. Optymalnie by było jakbyś miał testy na azotany, do tego bardzo dużo roślin w akwa i częstsze podmiany przez jakiś czas po restarcie.

Substrat czy ziemia, zależy od wielkości akwa.
W małym do 80l warto zainwestować w markowy substrat, przy okazji pewność że nie zatrujemy ryb jakimiś nawozami kwiatowymi.
Ale dla większych akwariów o wiele bardziej opłaca się poszukać odpowiedniej gleby i efekty są podobne.
Ziemia/substrat to nie żadna wyższa szkoła jazdy, ani nie koniecznie LT. W większości baniaków nastawionych na roślinność nie kładzie się samego żwiru.



marioking - 13.10.2009 18:15
" />Sam w swoim akwarium wrzuciłem pod żwirek trochę zwykłej ziemi ogrodowej(kupionej, nie wykopanej z ogrodka ) i raczej problemu z tym nie mam. Roślinki pięknie rosną, nic poza oświetleniem im nie zapewniam i się robi busz. Mam co prawda glony: zielenice/nitkownice, ale czy to wina ziemi nie wiem. Chyba mam za mocne oświetlenie którego roślinki nie pożytkują a woda pewnie dzięki ziemi ma sporo "energii" która wykorzystują glony.
  • zanotowane.pl
  • doc.pisz.pl
  • pdf.pisz.pl
  • przeloty.htw.pl