jaka woda do rozmnażania p. ramieza
SkazanyNaBluesa - 23.08.2010 17:22
" />Niedługo planuję zakup akwarium 20-30 l , do rozmnażania pielęgniczek ramireza. Mam parkę w akwarium ogólnym, jednak wydaje mi sie ze nie mają tam odpowiednich warunków do rozmnażania ponieważ ikra albo pleśnieje albo znika w nocy. Oprócz tej parki hoduję tez 4 skalary 3 pretniki morelowe i 3 guraminy mozaikowe, do tego 5 kirysków na dno 2 zbrojniki niebieski i otosek( było wiecej ale zdechły, chyba z braku pożywienia , czyli glonów). Wiec chcialem sie dowiedzieć jak powinno być urządzone to male akwarium i jakie parametry wody powinny byc aby odchów był udany? I czy trzeba odlowic rodziców czy nie?
Atreyu - 23.08.2010 17:24
" />http://www.superakwarium.pl/pielegniczk ... id587.html
">Rozmnażanie
Młode osobniki nie powinny przystępować do tarła zbyt wcześnie, ponieważ potrafią zjadać ikrę oraz są mniej wydajne. Jest gatunkiem monogamicznym, jajami i potomstwem opiekują się oboje rodzice. Bardzo często zdarza się jednak, że dorosłe zjadają ikrę. Z tej przyczyny wielu hodowców wychowuje młode bez udziału osobników dorosłych. Zbiornik tarliskowy powinien mieć 40-60 litrów, napełniony do wysokości około 20 cm. Podłoże powinien stanowić drobny piasek. W tym akwarium należy umieścić płaski kamień. Zbiornik ustawiamy w miejscu spokojnym. Oświetlenie nie może być zbyt jaskrawe. Temperatura wody powinna mieścić się w przedziale od 28 do 29 C. Najważniejszą sprawą są parametry wody. Woda powinna być kwaśna (pH 5,5-6) oraz miękka (poniżej 5 n). Preferowaną wartość pH można otrzymać poprzez dodanie do wody wyciągu z torfu lub filtrując wodę przez substrat. Można zastosować również markowy zakwaszacz. Ponadto woda powinna być pozbawiona wszelkich zawiesin, klarowna oraz dobrze natleniona. Ryby powinny mieć zapewniony spokój, a zbiornik powinien być częściowo zacieniony. Miejsce w którym ryby mają zamiar złożyć ikrę jest przez nie wcześniej oczyszczane. Samica składa na twardym podłożu 200-400 żółtawoszarych jaj o średnicy około 1 mm. Są one zapładniane przez samca w miarę ich składania. Larwy wylegają się czwartego dnia, a po następnych ośmiu dniach zaczynają swobodnie pływać. Po zresorbowaniu woreczka żółtkowego narybek podejmuje intensywne żerowanie. Młode powinny mieć na początku podawane larwy solowca i widłonogów, później normalny żywy pokarm. Młode rosną stosunkowo wolno. Masz i opis jak powinno wyglądać akwarium i parametry. Daleko szukać nie trzeba było.
Barwniak - 23.08.2010 17:27
" />Ale jednak to wszystko nie jest konieczne. Mi w akwarium ogólnym ( niemal nic się nie zgadza) parka się rozmnożyła nic nie zapleśniało ale samiec zjadł ikrę
Atreyu - 23.08.2010 17:29
" />No i w ogólnym i w innych warunkach da się ramirezki rozmnożyć, ale on pytał te prawidłowe [optymalne] warunki.
Barwniak - 23.08.2010 17:31
" />No tak, to był chyb wyjątek . Już nie widziałem ikry od 2 miesięcy
SkazanyNaBluesa - 23.08.2010 18:36
" />ok to juz wiem co nieco ale mam jeszcze dwa pytanka na które odpowiedzi nie ma w tym tekście. 1. jakie oświetlenie powinienem zrobić do tego akwarium? Jest ono bez pokrywy, więc moze jakas lampa? tylko jaka i jak ją zamontowac? 2. Czy jakas roslina powinna byc ,jesli tak to jaka?
Edit:
a i jeszcze jedno : jaki filtr? i jak uzyskać bardzo miękką i kwaśną wodę?
Atreyu: Dopisując coś do tematu używaj opcji edytuj. [reg 6.2]
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.plprzeloty.htw.pl
|